Results for Beneteau First 40.7 Class/统一设计组First40.7 class

Daily Pointscore for 28 Oct 2013

PlaceSail NoBoatNameCountryR1R2R3R4R5R6R7R8Total PointsScore
1CHN55027万科浪骑队Vanke Longcheer曾海涛Zeng HaitaoCHN 2133
2CHN55028华帝聚能号Vatti Sailing TeamJono RankineCHN 4266
36440北京航海中心队Beijing Sailing CenterRick PointonGBR 1899
4CHN55017AGRITECNOManuel De TomasSPA 3699
5CHN55020Yo!Tobias OConnellUAE 551010
6CHN55024康士坦茨湖队Lake of ConstanceRupert DieschGER 1031313
7CHN55022大鹏号Team CourrierGery TrentesauxFRA 871515
8CHN55025博纳多中国队Beneteau ChinaEric IngoufFRA 7121919
9CHN55037七尺帆船队Seven Feet TeamMikhail ErmakovRUS 1642020
10CHN55015Lord of the SailNeugodnikov EvgenyRUS 1192020
11CHN55016马来西亚队TEAM MALAYSIA powered by BMWVincent ChanMAS 14112525
12CHN55005ArcoraOrel KalomeniTUR 6202626
13CHN55029威克赛队VicsailRobin HawthornAUS 9182727
14CHN55009高新盛号GAO XIN SHENGTiffany KooCHN 17102727
15CHN55021BR-12TeamEvgenii NikiforovRUS 13142727
16CHN55019自由队Team FreedomAnatoliy PopovRUS 12172929
17CHN55002AQVAVITHakan BorteceneTUR 18133131
18CHN55032悉尼观鲸队Whale Watching SydneyIan FordAUS 21153636
19CHN55030Team LumenaOlivier DecampsCHN 15213636
20CHN55001WOB TEAMLoik MorgantCHN 19193838
21CHN55011直播海南ZHIBOHAINAN王少军Wang ShaojunCHN 23163939
22CHN55012游艇中队Squadron MarineGivenchy LangerAUS 20234343
23HKG2023白浪帆船队Team Whitewave  吴亮William WuCHN 22254747
24CHN55018香港DEA女子队HK DEA LadiesBonnie YungHKG 28225050
25CHN55023白金海鸥队Platinum SeagullsHelen RuudSWE 26245050
26CHN55007IYMAShkurin NikolayRUS 24275151
27CHN55006深圳海事超越队SHENZHEN Forward MSA王陈绩Wang ChenjiCHN 25265151
28CHN55033Kirin - 麒麟Patrick LamHKG 27285555

Race Results for Race 7 in Beneteau First 40.7 Class/统一设计组First40.7 class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
6440北京航海中心队Beijing Sailing CenterRick Pointonflags/gbr11
CHN55027万科浪骑队Vanke Longcheer曾海涛Zeng Haitaoflags/chn22
CHN55017AGRITECNOManuel De Tomasflags/spa33
CHN55028华帝聚能号Vatti Sailing TeamJono Rankineflags/chn44
CHN55020Yo!Tobias OConnellflags/uae55
CHN55005ArcoraOrel Kalomeniflags/tur66
CHN55025博纳多中国队Beneteau ChinaEric Ingoufflags/fra77
CHN55022大鹏号Team CourrierGery Trentesauxflags/fra88
CHN55029威克赛队VicsailRobin Hawthornflags/aus99
CHN55024康士坦茨湖队Lake of ConstanceRupert Dieschflags/ger1010
CHN55015Lord of the SailNeugodnikov Evgenyflags/rus1111
CHN55019自由队Team FreedomAnatoliy Popovflags/rus1212
CHN55021BR-12TeamEvgenii Nikiforovflags/rus1313
CHN55016马来西亚队TEAM MALAYSIA powered by BMWVincent Chanflags/mas1414
CHN55030Team LumenaOlivier Decampsflags/chn1515
CHN55037七尺帆船队Seven Feet TeamMikhail Ermakovflags/rus1616
CHN55009高新盛号GAO XIN SHENGTiffany Kooflags/chn1717
CHN55002AQVAVITHakan Borteceneflags/tur1818
CHN55001WOB TEAMLoik Morgantflags/chn1919
CHN55012游艇中队Squadron MarineGivenchy Langerflags/aus2020
CHN55032悉尼观鲸队Whale Watching SydneyIan Fordflags/aus2121
HKG2023白浪帆船队Team Whitewave  吴亮William Wuflags/chn2222
CHN55011直播海南ZHIBOHAINAN王少军Wang Shaojunflags/chn2323
CHN55007IYMAShkurin Nikolayflags/rus2424
CHN55006深圳海事超越队SHENZHEN Forward MSA王陈绩Wang Chenjiflags/chn2525
CHN55023白金海鸥队Platinum SeagullsHelen Ruudflags/swe2626
CHN55033Kirin - 麒麟Patrick Lamflags/hkg2727
CHN55018香港DEA女子队HK DEA LadiesBonnie Yungflags/hkg2828

Race Results for Race 8 in Beneteau First 40.7 Class/统一设计组First40.7 class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
CHN55027万科浪骑队Vanke Longcheer曾海涛Zeng Haitaoflags/chn11
CHN55028华帝聚能号Vatti Sailing TeamJono Rankineflags/chn22
CHN55024康士坦茨湖队Lake of ConstanceRupert Dieschflags/ger33
CHN55037七尺帆船队Seven Feet TeamMikhail Ermakovflags/rus44
CHN55020Yo!Tobias OConnellflags/uae55
CHN55017AGRITECNOManuel De Tomasflags/spa66
CHN55022大鹏号Team CourrierGery Trentesauxflags/fra77
6440北京航海中心队Beijing Sailing CenterRick Pointonflags/gbr88
CHN55015Lord of the SailNeugodnikov Evgenyflags/rus99
CHN55009高新盛号GAO XIN SHENGTiffany Kooflags/chn1010
CHN55016马来西亚队TEAM MALAYSIA powered by BMWVincent Chanflags/mas1111
CHN55025博纳多中国队Beneteau ChinaEric Ingoufflags/fra1212
CHN55002AQVAVITHakan Borteceneflags/tur1313
CHN55021BR-12TeamEvgenii Nikiforovflags/rus1414
CHN55032悉尼观鲸队Whale Watching SydneyIan Fordflags/aus1515
CHN55011直播海南ZHIBOHAINAN王少军Wang Shaojunflags/chn1616
CHN55019自由队Team FreedomAnatoliy Popovflags/rus1717
CHN55029威克赛队VicsailRobin Hawthornflags/aus1818
CHN55001WOB TEAMLoik Morgantflags/chn1919
CHN55005ArcoraOrel Kalomeniflags/tur2020
CHN55030Team LumenaOlivier Decampsflags/chn2121
CHN55018香港DEA女子队HK DEA LadiesBonnie Yungflags/hkg2222
CHN55012游艇中队Squadron MarineGivenchy Langerflags/aus2323
CHN55023白金海鸥队Platinum SeagullsHelen Ruudflags/swe2424
HKG2023白浪帆船队Team Whitewave  吴亮William Wuflags/chn2525
CHN55006深圳海事超越队SHENZHEN Forward MSA王陈绩Wang Chenjiflags/chn2626
CHN55007IYMAShkurin Nikolayflags/rus2727
CHN55033Kirin - 麒麟Patrick Lamflags/hkg2828

Results for IRC组别 A class

Daily Pointscore for 28 Oct 2013

PlaceSail NoBoatNameCountryR1R2R3R4R5R6R7R8Total PointsScore
1HKG 2201华安队HuaAn Sailing TeamLI Qing, Dominic LawHKG 1 11
2HKG2333天马队lighthorse康晓阳Shawn KangCHN 2 22
3HKG2183广发银行海狼号Sea Wolf颜宇业Yan YuyeCHN 3 33
4RUS 3481RUSSKY TEAMDenis LogutenkoRUS 4 44
5CHN17003游牧虎2队 YOMOVO2林育忠Lin Yu ZhongCHN 5 55
6CHN17002海航梦之队HNA SAILING万祥俊Wan XiangjunCHN 6 66
7CHN55045泰祺TYCHE樊光明Fan GuangmingCHN 7 77
8HKG600自力Jelik庞辉Frank PongCHN 8 88
9CHN17008三亚游牧虎帆船队YOMOVOMartin HingstCHN 9 99
10CHN55038蜗牛联想号Team Snail Thinkpad He BinCHN 10 1010
11CHN55043奥特迅ATC桂红军CHN 11 1111
12Sailier 46七星湾号Sevenstar Bay吕东Lv DongCHN 12 1212
13HKG2250TIPSY EASY劉世傑HKG DNS(15) 1515
14CHN17007雅图帆船队Team ACTO刘昌隆Liu ChanglongCHN OCS(15) 1515

Race Results for Race 7 in IRC组别 A class

Sail NoBoatNameCountryFin TimeElapsedCorrectedPlacePoints
HKG 2201华安队HuaAn Sailing TeamLI Qing, Dominic Lawflags/hkg12:41:3001:31:301.22001:51:3811
HKG2333天马队lighthorse康晓阳Shawn Kangflags/chn12:48:3301:38:331.14101:52:2722
HKG2183广发银行海狼号Sea Wolf颜宇业Yan Yuyeflags/chn12:52:4301:42:431.09601:52:3533
RUS 3481RUSSKY TEAMDenis Logutenkoflags/rus12:53:5501:43:551.09701:54:0044
CHN17003游牧虎2队 YOMOVO2林育忠Lin Yu Zhongflags/chn12:57:3001:47:301.09301:57:3055
CHN17002海航梦之队HNA SAILING万祥俊Wan Xiangjunflags/chn12:59:0001:49:001.09301:59:0866
CHN55045泰祺TYCHE樊光明Fan Guangmingflags/chn13:00:3701:50:371.12202:04:0777
HKG600自力Jelik庞辉Frank Pongflags/chn12:32:5101:22:511.52102:06:0188
CHN17008三亚游牧虎帆船队YOMOVOMartin Hingstflags/chn13:09:0701:59:071.09302:10:1299
CHN55038蜗牛联想号Team Snail Thinkpad He Binflags/chn13:08:3401:58:341.10602:11:081010
CHN55043奥特迅ATC桂红军flags/chn13:04:4701:54:471.16202:13:231111
Sailier 46七星湾号Sevenstar Bay吕东Lv Dongflags/chn13:24:3602:14:361.12102:30:531212
CHN17007雅图帆船队Team ACTO刘昌隆Liu Changlongflags/chn 1.093 OCS15
HKG2250TIPSY EASY劉世傑flags/hkg 1.148 DNS15

Results for IRC组别 B class

Daily Pointscore for 28 Oct 2013

PlaceSail NoBoatNameCountryR1R2R3R4R5R6R7R8Total PointsScore
1HKG2102Whiskey JackNick Southward HKG 1 11
2HKG1995传声头队Talkinghead钟荣光Tonny ChungHKG 2 22
3CHN55055七海号Hai Yun HaoAlberto CarraroCHN 3 33
4HKG2119Andiamo赖嘉辉Lai Ka FaiHKG 4 44
5MAS2807Elena TeamKorolev NikolaiRUS 5 55
6HKG2278AmaZeYeung Kwok YeeHKG 6 66
7CHN55052神马队Team Shenma吴昊Wu HaoCHN 7 77
8HKG2368TSANTALI希腊莎塔里帆船队王军Wang JunCHN 8 88
9CHN55058鸿洲烎之队Team Yin麦世能Mai ShinengCHN DNF(10) 1010

Race Results for Race 6 in IRC组别 B class

Sail NoBoatNameCountryFin TimeElapsedCorrectedPlacePoints
HKG2102Whiskey JackNick Southward flags/hkg13:06:5001:51:501.02001:54:0411
HKG1995传声头队Talkinghead钟荣光Tonny Chungflags/hkg13:07:1101:52:111.03001:55:3322
CHN55055七海号Hai Yun HaoAlberto Carraroflags/chn13:14:5501:59:550.99301:59:0533
HKG2119Andiamo赖嘉辉Lai Ka Faiflags/hkg13:10:4801:55:481.03601:59:5844
MAS2807Elena TeamKorolev Nikolaiflags/rus13:16:2202:01:221.01002:02:3555
HKG2278AmaZeYeung Kwok Yeeflags/hkg13:18:3302:03:331.01702:05:3966
CHN55052神马队Team Shenma吴昊Wu Haoflags/chn13:28:3202:13:321.08102:24:2177
HKG2368TSANTALI希腊莎塔里帆船队王军Wang Junflags/chn13:35:5902:20:591.08602:33:0688
CHN55058鸿洲烎之队Team Yin麦世能Mai Shinengflags/chn 1.002 DNF10

Results for IRC组别 C class

Daily Pointscore for 28 Oct 2013

PlaceSail NoBoatNameCountryR1R2R3R4R5R6R7R8Total PointsScore
1CHN26015中国意志队China Spirit谢军Xie JunCHN 11 22
2CHN26011中航元﹒屿海队AVIC Yuan Yu HaiAnders LewanderSWE 22 44
3CHN26018长江玫瑰队Cheung Kong Rose Team米雯娟Mi WenjuanCHN 73 1010
4CHN26019中航中欧夏令营队Euro-China Summer Camp TeamPatrick LindqvistFIN 37 1010
5CHN26014汉嘉队Headjoin吴飞腾Wu FeitengCHN 64 1010
6CHN26017云南玉溪抚仙湖帆船队FUXIAN LAKE邓新强Deng XinqiangCHN 56 1111
7CHN26010中航帆艇俱乐部队ECC Club陈俊豪Chen JunhaoCHN 49 1313
8CHN26013烟台帆船协会队Yantai Yachting Association孔庆杰Kong QingjieCHN 95 1414
9CHN26012升洋帆船队Sunrise MarinewareGreg ButcharAUS 88 1616
10CHN26016上海风暴骑士帆船队SKSU洪锡祺Hong XiqiCHN 1010 2020

Race Results for Race 6 in IRC组别 C class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
CHN26015中国意志队China Spirit谢军Xie Junflags/chn11
CHN26011中航元﹒屿海队AVIC Yuan Yu HaiAnders Lewanderflags/swe22
CHN26019中航中欧夏令营队Euro-China Summer Camp TeamPatrick Lindqvistflags/fin33
CHN26010中航帆艇俱乐部队ECC Club陈俊豪Chen Junhaoflags/chn44
CHN26017云南玉溪抚仙湖帆船队FUXIAN LAKE邓新强Deng Xinqiangflags/chn55
CHN26014汉嘉队Headjoin吴飞腾Wu Feitengflags/chn66
CHN26018长江玫瑰队Cheung Kong Rose Team米雯娟Mi Wenjuanflags/chn77
CHN26012升洋帆船队Sunrise MarinewareGreg Butcharflags/aus88
CHN26013烟台帆船协会队Yantai Yachting Association孔庆杰Kong Qingjieflags/chn99
CHN26016上海风暴骑士帆船队SKSU洪锡祺Hong Xiqiflags/chn1010

Race Results for Race 7 in IRC组别 C class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
CHN26015中国意志队China Spirit谢军Xie Junflags/chn11
CHN26011中航元﹒屿海队AVIC Yuan Yu HaiAnders Lewanderflags/swe22
CHN26018长江玫瑰队Cheung Kong Rose Team米雯娟Mi Wenjuanflags/chn33
CHN26014汉嘉队Headjoin吴飞腾Wu Feitengflags/chn44
CHN26013烟台帆船协会队Yantai Yachting Association孔庆杰Kong Qingjieflags/chn55
CHN26017云南玉溪抚仙湖帆船队FUXIAN LAKE邓新强Deng Xinqiangflags/chn66
CHN26019中航中欧夏令营队Euro-China Summer Camp TeamPatrick Lindqvistflags/fin77
CHN26012升洋帆船队Sunrise MarinewareGreg Butcharflags/aus88
CHN26010中航帆艇俱乐部队ECC Club陈俊豪Chen Junhaoflags/chn99
CHN26016上海风暴骑士帆船队SKSU洪锡祺Hong Xiqiflags/chn1010

Results for One Design Class SOTO 27 /统一设计组SOTO 27 class

Daily Pointscore for 28 Oct 2013

PlaceSail NoBoatNameCountryR1R2R3R4R5R6R7R8Total PointsScore
1TPE5563中帆协华帝队CYA Vatti纪玉盛Ji YushengCHN 31 44
2TPE5564CYA长城队 CYA Great Wall张鹏Zhang PengCHN 14 55
3TPE5551七尺帆船队Seven Feet TeamGleb BrantRUS 25 77
4TPE5561《游艇业》杂志号China Yachting Magazine沈圣Shen ShengCHN 62 88
5TPE5559Ideal Racing Team powered by Ideal SystemsAnthony KiongSIN 53 88
6TPE5552北京海盗队 Alpha Pirates宋夏群Song XiaqunCHN 46 1010
7TPE5555LESMODA 摩塔唐吉涛Tang JitaoCHN 87 1515
8TPE5560绿松石帆船队Turquoise Sailing TeamYukie IkawaJPN 98 1717
9TPE5557Team AuthorityKen WiltshireHKG 713 2020
10TPE5556中海游艇队CNOCEAN吴世复Wu ShifuCHN 119 2020
11TPE5562香港科大商学院校友队HKUST Business School林冉Lin RanHKG 1010 2020
12TPE5565哥伦游艇队Corum Yachts TeamPablo TsengCHN 1211 2323
13TPE5553厦门风和水航海会FENGSHUI SAILING CLUB周士敏Zhou ShiminCHN 1412 2626
14TPE5554BSC老男孩 Old Boy of BSC李小桓Li XiaohuanCHN 1314 2727
15TPE5558飛魚號Flying Fish黃寶照Markus WongHKG 15DNS(16) 3131

Race Results for Race 5 in One Design Class SOTO 27 /统一设计组SOTO 27 class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
TPE5564CYA长城队 CYA Great Wall张鹏Zhang Pengflags/chn11
TPE5551七尺帆船队Seven Feet TeamGleb Brantflags/rus22
TPE5563中帆协华帝队CYA Vatti纪玉盛Ji Yushengflags/chn33
TPE5552北京海盗队 Alpha Pirates宋夏群Song Xiaqunflags/chn44
TPE5559Ideal Racing Team powered by Ideal SystemsAnthony Kiongflags/sin55
TPE5561《游艇业》杂志号China Yachting Magazine沈圣Shen Shengflags/chn66
TPE5557Team AuthorityKen Wiltshireflags/hkg77
TPE5555LESMODA 摩塔唐吉涛Tang Jitaoflags/chn88
TPE5560绿松石帆船队Turquoise Sailing TeamYukie Ikawaflags/jpn99
TPE5562香港科大商学院校友队HKUST Business School林冉Lin Ranflags/hkg1010
TPE5556中海游艇队CNOCEAN吴世复Wu Shifuflags/chn1111
TPE5565哥伦游艇队Corum Yachts TeamPablo Tsengflags/chn1212
TPE5554BSC老男孩 Old Boy of BSC李小桓Li Xiaohuanflags/chn1313
TPE5553厦门风和水航海会FENGSHUI SAILING CLUB周士敏Zhou Shiminflags/chn1414
TPE5558飛魚號Flying Fish黃寶照Markus Wongflags/hkg1515

Race Results for Race 6 in One Design Class SOTO 27 /统一设计组SOTO 27 class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
TPE5563中帆协华帝队CYA Vatti纪玉盛Ji Yushengflags/chn11
TPE5561《游艇业》杂志号China Yachting Magazine沈圣Shen Shengflags/chn22
TPE5559Ideal Racing Team powered by Ideal SystemsAnthony Kiongflags/sin33
TPE5564CYA长城队 CYA Great Wall张鹏Zhang Pengflags/chn44
TPE5551七尺帆船队Seven Feet TeamGleb Brantflags/rus55
TPE5552北京海盗队 Alpha Pirates宋夏群Song Xiaqunflags/chn66
TPE5555LESMODA 摩塔唐吉涛Tang Jitaoflags/chn77
TPE5560绿松石帆船队Turquoise Sailing TeamYukie Ikawaflags/jpn88
TPE5556中海游艇队CNOCEAN吴世复Wu Shifuflags/chn99
TPE5562香港科大商学院校友队HKUST Business School林冉Lin Ranflags/hkg1010
TPE5565哥伦游艇队Corum Yachts TeamPablo Tsengflags/chn1111
TPE5553厦门风和水航海会FENGSHUI SAILING CLUB周士敏Zhou Shiminflags/chn1212
TPE5557Team AuthorityKen Wiltshireflags/hkg1313
TPE5554BSC老男孩 Old Boy of BSC李小桓Li Xiaohuanflags/chn1414
TPE5558飛魚號Flying Fish黃寶照Markus Wongflags/hkgDNS16

Results for HKPN Division 1 class

Daily Pointscore for 28 Oct 2013

PlaceSail NoBoatNameCountryR1R2R3R4R5R6R7R8Total PointsScore
1HKG2318TT队曾虎Tiger ZengCHN 1 11
2CHN55089三力星号紫荆帆船队SLX Bauhinia Sailing Team刘永雄Chris LauCHN 2 22
3HKG2253JeNa PaBeBen ChongHKG 3 33
4CHN55040加侨-友帆队Team Jia Qiao You Fan陆岭 Lu LingCHN 4 44
5C6295睡小猪Sleeepy Pigggy汪整霖 Sammy WongHKG 5 55
6CHN55042上合BARRACUDA邓凡Deng FanHKG 6 66
7HKG1269KYRENIA風之島譚榮Tam WingHKG 7 77
8HKG1268SimplicityPeter WongHKG DNS(10) 1010
9HKG2170Hail BeaverJoseph WongHKG DNS(10) 1010

Race Results for Race 6 in HKPN Division 1 class

Sail NoBoatNameCountryFin TimeElapsedCorrectedPlacePoints
HKG2318TT队曾虎Tiger Zengflags/chn13:19:1101:59:111.04002:03:5711
CHN55089三力星号紫荆帆船队SLX Bauhinia Sailing Team刘永雄Chris Lauflags/chn13:41:5902:21:590.90902:09:0422
HKG2253JeNa PaBeBen Chongflags/hkg13:30:1902:10:191.00402:10:5033
CHN55040加侨-友帆队Team Jia Qiao You Fan陆岭 Lu Lingflags/chn13:48:0802:28:080.88702:11:2444
C6295睡小猪Sleeepy Pigggy汪整霖 Sammy Wongflags/hkg14:07:1502:47:150.78702:11:3855
CHN55042上合BARRACUDA邓凡Deng Fanflags/hkg13:42:3602:22:360.94102:14:1166
HKG1269KYRENIA風之島譚榮Tam Wingflags/hkg13:56:4202:36:420.86302:15:1477
HKG1268SimplicityPeter Wongflags/hkg 0.816 DNS10
HKG2170Hail BeaverJoseph Wongflags/hkg 0.963 DNS10

Results for HKPN Division 2 class

Daily Pointscore for 28 Oct 2013

PlaceSail NoBoatNameCountryR1R2R3R4R5R6R7R8Total PointsScore
1HKG2139华安雄涛队HuaAn Cutting Edge司徒耀桂Szeto Yiu KwaiHKG 1 11
2HKG2355海逸Haiyi黄少波Huang ShaoboCHN 2 22
3W55050法诺海南航空Farnova HNA郭格林 Guo GelinCHN 3 33
4HKG2252Team FootlooseWong Chi Hin,HenryHKG 4 44
5CHN55054合正东部湾千帆会 Hezheng Eastern Bay Challenge Yacht Club周凤磊 Zhou FengleiCHN 5 55
6CHN55060顽主号Team Wanzhu潘伟华Pan WeihuaCHN DNS(9) 99
7HKG2011ASA-HKAndrew KayHKG DNS(9) 99
8HKG 2136Team Kiasu!Peter LeungHKG DNS(9) 99

Race Results for Race 6 in HKPN Division 2 class

Sail NoBoatNameCountryFin TimeElapsedCorrectedPlacePoints
HKG2139华安雄涛队HuaAn Cutting Edge司徒耀桂Szeto Yiu Kwaiflags/hkg13:17:2801:57:281.02001:59:4911
HKG2355海逸Haiyi黄少波Huang Shaoboflags/chn13:06:1201:46:121.14902:02:0122
W55050法诺海南航空Farnova HNA郭格林 Guo Gelinflags/chn13:31:1602:11:160.98502:09:1833
HKG2252Team FootlooseWong Chi Hin,Henryflags/hkg13:26:0402:06:041.06002:13:3844
CHN55054合正东部湾千帆会 Hezheng Eastern Bay Challenge Yacht Club周凤磊 Zhou Fengleiflags/chn13:31:1602:11:161.02202:14:0955
HKG2011ASA-HKAndrew Kayflags/hkg 1.035 DNS9
CHN55060顽主号Team Wanzhu潘伟华Pan Weihuaflags/chn 1.036 DNS9
HKG 2136Team Kiasu!Peter Leungflags/hkg 1.179 DNS9