Results for Finn class

Daily Pointscore 03 Nov 2011

PlaceSail NoBoatNameCountryR1R2R3R4R5R6R7R8R9R10Total PointsScorePlaceDNC
1AUS 22 Joseph McMillanAUS 12DNS 10101
2AUS 2 Rob McMillanAUS 21DNS 10101
3AUS 26 Ian McKillopAUS DNCDNCDNC 21212DNC
4AUS 5 Mathew VisserAUS DNCDNCDNC 21212DNC
5AUS 231 James MayjorAUS DNCDNCDNC 21212DNC
6AUS 272 Andrew GavenlockAUS DNCDNCDNC 21212DNC

Race Results for Race 6 in Finn class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
AUS 22 Joseph McMillanflags/aus11
AUS 2 Rob McMillanflags/aus22
AUS 231 James Mayjorflags/ausDNC7
AUS 5 Mathew Visserflags/ausDNC7
AUS 272 Andrew Gavenlockflags/ausDNC7
AUS 26 Ian McKillopflags/ausDNC7

Race Results for Race 7 in Finn class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
AUS 2 Rob McMillanflags/aus11
AUS 22 Joseph McMillanflags/aus22
AUS 231 James Mayjorflags/ausDNC7
AUS 5 Mathew Visserflags/ausDNC7
AUS 272 Andrew Gavenlockflags/ausDNC7
AUS 26 Ian McKillopflags/ausDNC7

Race Results for Race 8 in Finn class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
AUS 2 Rob McMillanflags/ausDNS7
AUS 22 Joseph McMillanflags/ausDNS7
AUS 231 James Mayjorflags/ausDNC7
AUS 5 Mathew Visserflags/ausDNC7
AUS 272 Andrew Gavenlockflags/ausDNC7
AUS 26 Ian McKillopflags/ausDNC7

Results for Laser class

Daily Pointscore 03 Nov 2011

PlaceSail NoBoatNameCountryR1R2R3R4R5R6R7R8R9R10Total PointsScorePlaceDNC
1197247 Josh JuniorNZL 111 331
2202655 Charlie BuckinghamUSA 232 772
3202671 Jonasz StelmaszykPOL 625 13133
4196432 Tristan BrownAUS 593 17174
5192623 Benhamin FranklinAUS 848 20205
6202656 Guillaume GirodSUI 976 22226
7199555 CY THOMPSONISV 4613 23237
8202600 James BurmanAUS 1584 27278
9199079 Fredrik WestmanFIN 12510 27279
10199015 Matthew WearnAUS 7157 292910
11190340 Bradley UttingAUS 31415 323211
12200887 Ben CornishGBR 14109 333312
13196904 Luke ElliottAUS 101112 333313
14MAS Khairulnizam Mohd AfendyMAS 131311 373714
15197484 Marek HoracekAUS 1112OCS 424215
16199097 Ki-Raphael SulkowskiAUS 161614 464616
17199106 Maxwell ClinchAUS 171716 505017
18197155 Lucien CujeanSUI DNCDNCDNC 575718DNC

Race Results for Race 7 in Laser class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
197247 Josh Juniorflags/nzl11
202655 Charlie Buckinghamflags/usa22
190340 Bradley Uttingflags/aus33
199555 CY THOMPSONflags/isv44
196432 Tristan Brownflags/aus55
202671 Jonasz Stelmaszykflags/pol66
199015 Matthew Wearnflags/aus77
192623 Benhamin Franklinflags/aus88
202656 Guillaume Girodflags/sui99
196904 Luke Elliottflags/aus1010
197484 Marek Horacekflags/aus1111
199079 Fredrik Westmanflags/fin1212
MAS Khairulnizam Mohd Afendyflags/mas1313
200887 Ben Cornishflags/gbr1414
202600 James Burmanflags/aus1515
199097 Ki-Raphael Sulkowskiflags/aus1616
199106 Maxwell Clinchflags/aus1717
197155 Lucien Cujeanflags/suiDNC19

Race Results for Race 8 in Laser class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
197247 Josh Juniorflags/nzl11
202671 Jonasz Stelmaszykflags/pol22
202655 Charlie Buckinghamflags/usa33
192623 Benhamin Franklinflags/aus44
199079 Fredrik Westmanflags/fin55
199555 CY THOMPSONflags/isv66
202656 Guillaume Girodflags/sui77
202600 James Burmanflags/aus88
196432 Tristan Brownflags/aus99
200887 Ben Cornishflags/gbr1010
196904 Luke Elliottflags/aus1111
197484 Marek Horacekflags/aus1212
MAS Khairulnizam Mohd Afendyflags/mas1313
190340 Bradley Uttingflags/aus1414
199015 Matthew Wearnflags/aus1515
199097 Ki-Raphael Sulkowskiflags/aus1616
199106 Maxwell Clinchflags/aus1717
197155 Lucien Cujeanflags/suiDNC19

Race Results for Race 9 in Laser class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
197247 Josh Juniorflags/nzl11
202655 Charlie Buckinghamflags/usa22
196432 Tristan Brownflags/aus33
202600 James Burmanflags/aus44
202671 Jonasz Stelmaszykflags/pol55
202656 Guillaume Girodflags/sui66
199015 Matthew Wearnflags/aus77
192623 Benhamin Franklinflags/aus88
200887 Ben Cornishflags/gbr99
199079 Fredrik Westmanflags/fin1010
MAS Khairulnizam Mohd Afendyflags/mas1111
196904 Luke Elliottflags/aus1212
199555 CY THOMPSONflags/isv1313
199097 Ki-Raphael Sulkowskiflags/aus1414
190340 Bradley Uttingflags/aus1515
199106 Maxwell Clinchflags/aus1616
197484 Marek Horacekflags/ausOCS19
197155 Lucien Cujeanflags/suiDNC19

Results for Laser Radial class

Daily Pointscore 03 Nov 2011

PlaceSail NoBoatNameCountryR1R2R3R4R5R6R7R8R9R10Total PointsScorePlaceDNC
1199102 Alex SouthAUS 211 441
2194099 Nur Amirah HamidMAS 133 772
3193225 Beth LygoeLCA 422 883
4194098 Mohd Adendy KhairunneetMAS 344 11114

Race Results for Race 6 in Laser Radial class

!!Warning ! Not all boats finished. Preliminary results only !!

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
194099 Nur Amirah Hamidflags/mas11
199102 Alex Southflags/aus22
194098 Mohd Adendy Khairunneetflags/mas33
193225 Beth Lygoeflags/lca44

Race Results for Race 7 in Laser Radial class

!!Warning ! Not all boats finished. Preliminary results only !!

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
199102 Alex Southflags/aus11
193225 Beth Lygoeflags/lca22
194099 Nur Amirah Hamidflags/mas33
194098 Mohd Adendy Khairunneetflags/mas44

Race Results for Race 8 in Laser Radial class

!!Warning ! Not all boats finished. Preliminary results only !!

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
199102 Alex Southflags/aus11
193225 Beth Lygoeflags/lca22
194099 Nur Amirah Hamidflags/mas33
194098 Mohd Adendy Khairunneetflags/mas44

Results for RSX class

Daily Pointscore 03 Nov 2011

PlaceSail NoBoatNameCountryR1R2R3R4R5R6R7R8R9R10R11R12Total PointsScorePlaceDNC
1AUS 17 Sebastian Wang-HansenNOR 111 331
2AUS 7 James LevyAUS 334 10102
3AUS 833 Luke BaillieAUS 623 11113
4NOR 3 Jannicke StalstromAUS 246 12124
5AUS 38 Justin LordAUS 752 14145
6AUS 171 Clayton McDonaldAUS 565 16166
7ITA 2 Marco BaglioneITA 4DNFDNC 22227
8USA 7 Robert WillisAUS DNCDNCDNC 27278DNC

Race Results for Race 8 in RSX class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
AUS 17 Sebastian Wang-Hansenflags/nor11
NOR 3 Jannicke Stalstromflags/aus22
AUS 7 James Levyflags/aus33
ITA 2 Marco Baglioneflags/ita44
AUS 171 Clayton McDonaldflags/aus55
AUS 833 Luke Baillieflags/aus66
AUS 38 Justin Lordflags/aus77
USA 7 Robert Willisflags/ausDNC9

Race Results for Race 9 in RSX class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
AUS 17 Sebastian Wang-Hansenflags/nor11
AUS 833 Luke Baillieflags/aus22
AUS 7 James Levyflags/aus33
NOR 3 Jannicke Stalstromflags/aus44
AUS 38 Justin Lordflags/aus55
AUS 171 Clayton McDonaldflags/aus66
ITA 2 Marco Baglioneflags/itaDNF9
USA 7 Robert Willisflags/ausDNC9

Race Results for Race 10 in RSX class

Sail NoBoatNameCountryPlacePoints
AUS 17 Sebastian Wang-Hansenflags/nor11
AUS 38 Justin Lordflags/aus22
AUS 833 Luke Baillieflags/aus33
AUS 7 James Levyflags/aus44
AUS 171 Clayton McDonaldflags/aus55
NOR 3 Jannicke Stalstromflags/aus66
ITA 2 Marco Baglioneflags/itaDNC9
USA 7 Robert Willisflags/ausDNC9